Loading...
Rangasthalam me titra shqip

Rangasthalam

Ky film vendoset ne indine rurale te vitit 1980 ku Chittibabu eshte nje djal i cili eshte nje djal i cili nuk degjon mire dhe merret me ujitjen e tokave.Historia fillon kur vellai i tij kandidon kunder presidentit te fshatit qe ka 30 vjet qe vetem vjedh tokat e fshatareve ,Chittibabu nga ana tjeter ka vetem nje shqetesim te tij sigurine e vellait dhe ai do te bej arritje te medha per te mdrojtur ate.

Loading...

Shkarko

Shiko

Loading...

Detaje

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=sueMmTm-M4Y
Zhanri Aksion, Drame,
Aktorët Ram Charan, Samantha Ruth Prabhu, Aadhi,
Shikime 10,069
Imdb

Komente