Loading...
Mere Yaar Ki Shaadi Hai me titra shqip

Mere Yaar Ki Shaadi Hai

Sanjay dhe Anjali janë shokë të ngushtë fëmijërie.Kur Sanjay është me shoqen e dhomës Ria, e pyet atë nëse ai kishte rënë në dashuri me Anjali dhe ai me vrull e mohon. Por e vërteta në fakt është se dashuria e tij e godet atë si një tullë kur Sanjana e telefonon për ti thënë që do të martohet me Rohit. Sanjay dëshiron të fitoj zemrën e Anjalit me çdo kusht dhe heq dorë nga "xhentilesa" për të ndaluar martesën.

Loading...

Shkarko

Shiko

Loading...

Detaje

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=yNYGHlweqTo
Zhanri Komedi, Drame, Muzikal,
Aktorët Uday Chopra, Tulip Joshi, Jimmy Shergill, Bipasha Basu,
Shikime 20,334
Imdb

Komente