Loading...
Krishna Gaadi Veera Prema Gaadha me titra shqip

Krishna Gaadi Veera Prema Gaadha

Krishna eshte nje person i qete i cili eshte i dashuruar me Mahalakshmin dhe askush nuk e di per kete lidhje sepse ato takohen fshehur. Mahalakshmi eshte motra e Ramaraju i cili eshte krahu i djathte i Rajannas. Mahalakshmi ka dhe nje vella polic i cili i vret kriminelet pa i arrestuar ato. Ne te njejten kohe Don David kthehet ne Hyderabad per te permbushur deshiren e fundit te nenes se tij. Ngjarjet marrin nje rrjedhe tjeter kur shtepia e Rajannas sulmohet nga armiqte ku Ramaraju dhe Rajanna qellohen me arme. Per te shpetuar femijet nga sulmi Krishna i dergon ato ne shtepine e oficerit Srikanth. Rruga qe ben krishna per te derguar femijet te prinderit e tyre dhe fitimi i dashurise se tij tregon pjesen tejter te filmit

Loading...

Shkarko

Shiko

Loading...

Detaje

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=ZBBj3RTPf-c
Zhanri Romance, Thriller, Komedi,
Aktorët Mehrene Kaur Pirzada, Nani, Brahmaji,
Shikime 22,146
Imdb

Komente