Loading...
Daawat E Ishq me titra shqip

Daawat E Ishq

Gulrez (Parineeti Chopra) jeton ne nje lagje te mbipopulluar te Hyderabad dhe punon si shitese kepucesh. Endra e saj eshte te martohet me nje person qe flet anglish rrjedhshem por babai i saj i prezanton vetem djem te cilet kerkojne para qe te martohen. Te zhgenjyer babai dhe e bija thurrin nje plan per te filmuar djemte ne momentin qe kerkojne parate dhe tu bejne presion se do i denoncojne , duke u marre parate. Ato shkojne ne Lacknow per te vene ne zbatim planin e tyre por gjerat marrin nje kthese kur Gulurez bie ne dashuri me personin te cilit donte ti merrte parate.

Loading...

Shkarko

Shiko

Loading...

Detaje

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=rtsHlYO6TUc
Zhanri Drame, Komedi, Romance,
Aktorët Karan Wahi, Aditya Roy Kapoor, Parineeti Chopra, Anupam Kher,
Shikime 59,988
Imdb

Komente