Loading...
Bajrangi Bhaijaan me titra shqip

Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan bazohet ne historine edashurise se nje burri Indian i quajtur Pavan Kumar Chaturvedi (luajtur nga Salman) dhe nje vajze nga Delhi, Razia (luajtur nga Kareena).historia perfshin dhe nje vajze te vogel Pakistaneze e cila kalon kufirin Indian, dhe Bajrangi Bhaijaan merr pergjegjesine qe ta ktheje vajzen ne Pakistan per ta bashkuar me familjen e saj.

Loading...

Shkarko

Shiko

Loading...

Detaje

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=vyX4toD395U
Zhanri Komedi, Drame,
Aktorët Salman Khan, Kareena Kapoor, Harshaali Malhotra, Nawazuddin Siddiqui, Om Puri, Sharat Saxena,
Shikime 105,314
Imdb

Komente